Wszystko o zakupach!

Zwierzęta domowe i ich potrzeby

images777.jpgPewnie część z was ma w domu jakieś zwierzątko. Ja wam powiem, że mam w domu psa, kota oraz małą rybkę. I każdy z tych zwierzaków charakteryzuje się innymi potrzebami. Wiadomo, że psa nie nakarmię karmą dla kota - to są oczywiste kwestie. Ale bardziej chodzi mi o to, że psy czy koty oczekują czegoś innego od właściciela.

 

Psy i ich potrzeby

 

Pies oczekuje, że się z nim pobawisz, wyjdziesz na spacer, pociągasz się z nim i pobiegasz. Chce, abyś cieszył się na jego widok. Psy potrafią odczuwać ludzkie emocje i wiedzą, kiedy jesteśmy zadowoleni, a kiedy nie. Jednak pies jest twoim towarzyszem i się na ciebie nie obraża. Nie zje ci kapcia, bo się z nim nie pobawiłeś. Tak robią koty.

Kot i jego fochy

Koty są niezależnymi zwierzętami domowymi. Pobawią się z tobą, tylko wtedy, gdy one będą tego chciały. Usiądą ci na kolanach, kiedy będzie im się to podobało. Pomruczą, aby oddać ci szacunek i podziękować za pełną miskę, ale schowają się do szafy, kiedy będą potrzebowały samotności. One się obrażają. I mogą obsikać twoje ulubione sandały, kiedy okaże się, że się z nimi nie pobawiłaś, bądź gdy nie kupisz im ulubionych chrupków.

Zwierzęta to odpowiedzialność

Dlatego nie wolno kupować zwierząt, tylko dlatego że wyglądają słodko na zdjęciach. Każde zwierzę ma swój charakter i swoją osobowość. Wymaga czegoś innego i oczekuje od ciebie innej pomocy. Jeśli chcesz dobrze wychować swojego zwierzaka, to obserwuj go i analizuj wszystkie jego potrzeby.

Złota rybka - chora rybka  

Ostatnio moja rybka miała jakąś chorobę. Wyskoczyły jej plamki na ogonie. Poczytałam w internecie, że jest to ospa rybkowa. Przestraszyłam się, że moja już dwuletnia rybka zdechnie. Ale okazało się, że można to wyleczyć. Poszukałam sklepu internetowego.

Bardzo szeroki asortyment kropli dla morskich stworzeń posiada sklep internetowy, który znajdziecie pod tym adresem http://www.plantica.pl . Ceny są przystępne, a dostawa ekspresowa, szeroki wybór planktonu oraz glonów dla rybek. Polecam.